caffé mauro

Caffé Mauro je produktom spoločnosti Mauro Demetrio, s. p. a., založenej v roku 1949 v Taliansku a jej kvalita je zaručená certifikátom ISO 9002. V Taliansku je 750 registrovaných značiek kávy.

Demetrio Mauro - zakladateľ značky

Spoločnosť bola založená v roku 1946 v Reggio di Calabria. Caffé Mauro je jedna z historických značiek kávy na talianskom trhu. V roku 1997 Caffé Mauro predstavilo novú továreň, jednu z najmodernejších a technicky najvyspelejších v Európe. Nachádza sa vo Villa S. Giovanni, na juhu Talianska.

Továreň používa nepretržitý produkčný cyklus, ktorý dokáže vyprodukovať až 3000 kg kávy denne v spolupráci s integrovaným baliacim systémom. Systém je veľmi flexibilný, čo sa týka typov používaných materiálov.

V továrni sa taktiež nachádzajú dve laboratóriá (R&D e Quality Control) vybavené na uskutočňovanie dokonalých kvalitatívnych analýz produktov a najpresnejších kontrol vzhľadom na kvalitu.

V júni 1999 získala táto továreň UNI EN ISO 9002 certifikát kvality od Certifikačného inštitútu.

Túto značku kávy nájdete v každom meste v Taliansku a môžete si ju kúpiť v každej sieti hypermarketov a supermarketov. Caffé Mauro je na 5. mieste v predaji v Taliansku. Spoločnosť Mauro Demetrio, s. p. a., je vôbec prvou spoločnosťou, ktorá si objednala televíznu reklamu na kávu v Taliansku a rovnako ide aj o prvú futbalovú kávu.

V súčasnosti sa so značkou Caffé Mauro môžete stretnúť v mnohých krajinách Európskej únie (Nemecko, Švédsko, Španielsko, Grécko) ale taktiež v USA, Rusku, Kórei, Austrálii a Izraeli.

O významnom postavení a popularite značky Caffé Mauro v Taliansku svedčí taktiež skutočnosť, že firma Mauro Demetrio, s. p. a., je jedným z významných sponzorov talianskeho futbalového klubu Juventus Turín a Regio di Calabria.

Caffé Mauro je zaiste rozpoznávaná ako historická značka na talianskom kávovom trhu. Spoločnosť začala pôsobiť na trhu, keď sa jej zakladateľ rozhodol priznať značku produktu. V tých časoch sa káva predávala v obchodoch bez značky.

Pozícia produktov Caffé Mauro je umiestnená na vysokej úrovni kvalitatívneho trhu doma i vo svete vďaka jej kvalite a jasnej väzbe so stredomorskou kávovou tradíciou.

Výrobný proces je charakteristický aj svojou svojráznosťou praženia. Ako výsledok presnej strategickej voľby manažmentu toto štádium výroby využíva dlhotrvajúce praženie kávy (od 15 – 18 min naproti 5/6 min ostatným bežným firmám).

Podrobný popis káv a ďalších produktov Caffé Mauro nájdete v sekcii ponuka kávy.

Pozrite si životný príbeh zakladateľa spoločnosti Caffé Mauro – Demetria Maura(c) 2008 Kontakt A s. r. o. | info@caffemauro.sk | Obchodná 52, 811 06 Bratislava
Technológia a dizajn: Netto SK